Сб. Май 11th, 2024
    Історія створення вінілових платівок

    Матеріали данної статті частково взяти з сайту https://vinyla.com/, на якому ви можете знайти тисячі вінілових платівок і програвачів для вінілу. Більш детальну інформацію ви можете знайти за посиланнями нижче:

    Що ж, почнемо з історії вінілу, з чого все починалось і як це впливає на музикальне життя сьогодення!

    Вінілові платівки мають довгу історію, яку можна простежити з кінця 19 століття. Еволюція вінілових платівок почалася з винаходу фонографа Томасом Едісоном у 1877 році. У фонографі Едісона використовувалися циліндри зі станіолі для запису та відтворення звуку. З роками ці циліндри були замінені більш міцними матеріалами, такими як віск і целулоїд.

    У 1890-х роках Еміль Берлінер, німецько-американський винахідник, розробив грамофон, у якому замість циліндрів використовувалися плоскі дискові платівки. Ці перші записи дисків були зроблені з суміші шелак і відтворювалися зі швидкістю 78 обертів за хвилину. Записи шелаку були крихкими та легко ламаються, тому винахідники продовжували шукати кращі матеріали.

    У 1930-х роках був розроблений новий матеріал під назвою полівінілхлорид (ПВХ), який виявився чудовим матеріалом для виготовлення платівок завдяки своїй довговічності та гнучкості. Перші вінілові платівки були створені в 1930-х роках, але вони в основному використовувалися для радіомовлення, оскільки їх нижчий поверхневий шум забезпечував кращу якість звуку порівняно з дисками з шелаком.

    У 1948 році Columbia Records представила довгограючий (LP) формат вінілової платівки 33⅓ RPM, який зробив революцію в індустрії звукозапису. Новий формат LP забезпечив довший час відтворення (до 30 хвилин на кожну сторону) і кращу якість звуку порівняно з платівками шелак 78 об/хв. Менший формат вінілу зі швидкістю 45 обертів на хвилину також був представлений у 1949 році RCA Victor, який став популярним для синглів і музичних автоматів.

    Популярність вінілових платівок різко зросла в 1950-х і 1960-х роках, ставши домінуючим форматом записаної музики. Вінілові платівки залишалися основним носієм для споживання музики до кінця 1980-х років, коли компакт-диски (CD) почали завойовувати ринок. Однак останніми роками вініл відродився як ринкова ніша для колекціонерів і аудіофілів, які цінують його унікальну якість звуку та тактильний досвід.

    Якщо шукаєте вініл, завітайте на сайт-партер, магазин https://vinyla.com/

    От admin