Чорногорія у світовому бізнесі: як почати свою справу підприємцю з іншої держави?

Чорногорія у світовому бізнесі: як почати свою справу підприємцю з іншої держави?

Якщо ви мешкаєте, наприклад, в Україні, а розпочати свою справу хочете за її межами, варто звернути увагу на Чорногорію. Багатьом вона відома як гарний курорт, де неймовірно красива природа і є багато можливостей для цікавого й приємного відпочинку, але й у світі бізнесу ця країна займає важливе місце.

Тим, кого цікавить питання, як створити бізнес у Чорногорії, варто дізнатись трохи більше інформації про неї, а також про переваги, які можуть отримати іноземні підприємці, відкривши свою справу на її території.  

hoxBPe_TfvNl_EpOGcYTMV3kaIRz8lnb1bZ5VA_fxcEsKC--ijSdquHrZeRh2t0doMik5wTnwkmSMP6RbvZSmRnPdE7QYh_tDVg5vs2s4gz-pKR2PT4V3jK_rtyN4O4uzXLQJwg5Grwmpy4hNipmJw

Загалом це невелика за розмірами балканська держава, яка швидко розвивається і має хороші перспективи. Темпи економічного зростання тут високі, а рівень інфляції низький. Окрім того, країна входить до складу НАТО. Найперспективніші напрямки для бізнесу – туристичний, готельний, ресторанний.

Вигідні сторони юрисдикції

В країні діє Закон про компанії, яким регламентуються їх діяльність, а також правила створення. Варто відмітити, що громадяни держави і нерезиденти, які відкривають у Чорногорії бізнес, рівні між собою у правах і мають дотримуватись однакових правил його ведення.

Серед переваг, які дає дана юрисдикція, варто назвати такі:

  • низькі податки;
  • можливість придбати землю на території держави;
  • щоб стати директором/акціонером компанії, не обов’язково бути резидентом країни;
  • особиста присутність у Чорногорії для відкриття фірми не вимагається – все можна зробити дистанційно.

Реєстрація компанії займає 2 тижні, а реєстраційні збори, які потрібно оплачувати, невисокі, тож цей пункт великих витрат не потребуватиме. 

Який вид компанії найбільш вигідний для іноземних бізнесменів?

Нерезиденти, які планують реєструвати у Чорногорії компанії, можуть обрати для своєї діяльності одну з таких форм:

  • приватне підприємництво;
  • ТНВ (Товариство з необмеженою відповідальністю);
  • ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю);
  • АТ (Акціонерне товариство).

ТОВ – це найвигідніша форма підприємництва для нерезидентів у Чорногорії. Потрібен мінімальний статутний капітал у розмірі 1 євро, директором може бути представник іншої держави, мінімальна кількість акціонерів – один (вимоги до резидентності відсутні).

Дізнатись більше про особливості процедури реєстрації фірми можна, проконсультувавшись з юристами компанії Campio Group, які з 2005 року надають послуги в сфері міжнародного права.

Деяка інформація представлена на сайті, а якщо виникають запитання – задати їх можна через форму зворотного зв’язку онлайн або в телефонному режимі.