Вс. Ноя 24th, 2024
    Вид на проживання в Україні - правила оформлення тимчасової прописки у 2023 році

    Посвідка на проживання в Україні або як часто у побутовому використанні її називають — вид на проживання, це документ, який дозволяє іноземцю перебувати на законних підставах на території держави на час дії цієї посвідки. Термін дії посвідки зазначається на ній самій з конкретної і до конкретної дати. Проте, це не означає, що іноземець по отриманні посвідки не може змінювати своє місце перебування. Іноземець може вільно пересуватись по території України, а також вільної виїздити за її межі. Однак, Закон про декларування місця проживання в Україні визначає, що кожен іноземець, який отримав посвідку на проживання повинен офіційно зареєструвати своє місце проживання по конкретно визначеній адресі.

    Навіщо іноземцю прописка?

    Прописка для іноземців це така сама обов’язкова процедура, як і для громадян України. Українці роблять прописку на підставі паспорта, а іноземці на підставі посвідки на проживання. Є й інші документи, які надають іноземцям право прописки — посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового чи тимчасового захисту, але такі документи зустрічаються вкрай рідко. Своє місце проживання в Україні іноземець повинен повідомити Міграційний службі ще на етапі подачі документів на отримання посвідки. Саме місцем проживання і визначається територіальний орган Міграційної служби, який в подальшому контролює і обслуговує іноземця. При цьому, іноземець може змінювати адресу реєстрації необмежену кількість разів. 

    Що потрібно для прописки?

    Тимчасова реєстрація місця проживання іноземця в Україні стає для іноземця проблемою, коли приймаюча сторона, а ними можуть бути, родич, роботодавець, учбовий заклад, наукові, релігійні, волонтерські організації тощо,

    не мають можливості оформити іноземцю прописку. 

    По-перше:

    • для цього потрібно мати житло і згоду всіх власників житла.

    По-друге:

    • це комплекс відповідальних дій протягом усього часу прописки, який потребує відповідної кваліфікації і досвіду.

    Як правило, в самих іноземців по приїзду в Україну немає власного житла, тому залишається замовляти послугу прописки у юридичній компанії. Отримати прописку таким чином швидко, зручно і безпечно.

    Як отримати прописку?

    Документи для прописки іноземця в 2023 році подаються через Центр надання адміністративних послуг. Це єдиний орган, який приймає документи. Остерігайтесь шахраїв, які будуть пропонувати організувати прописку в офісі чи деінде. 

    Для прописки іноземцю необхідно:

    • Посвідка на проживання
    • Копія паспорта з нотаріально завірений перекладом на українську мову 
    • Ідентифікаційний код (за наявності)
    • Згода власника житла на реєстрацію.

    Юридична компанія надає згоду на реєстрацію, а також допомагає в оформленні інших документів. В подальшому іноземець може розраховувати на комплекс послуг, включаючи:

    • Отримання листів
    • Отримання консультацій 
    • Представлення інтересів у державних органах
    • Партнерські стосунки

    Купити прописку для іноземця — це дуже вигідно і зручно. У цьому випадку можна повністю розраховувати на законність і якість послуг, перелік яких за необхідності може бути розширений, причому на партнерських засадах. 

    От admin